دنیای کیف و کفش

ست کردن کیف با روسری | چگونه استایلی زیبا و هماهنگ برای خود بسازید

ست کردن کیف با روسری

زیبایی استایل شما با ست کردن کیف با روسری تکمیل می‌شود

همانطور که بیشتر شما می‌دانید، بین آیتم‌های مختلفی که در استایل خود استفاده می‌کنید، باید نوعی هماهنگی و نظم وجود داشته باشد؛ در غیر این صورت ظاهر شما بهم ریخته و شلخته می‌شود. دو مورد از آیتم‌هایی که هماهنگی‌ آنها می‌تواند جلوه‌ی زیبایی به انواعی از استایل‌های رسمی و غیررسمی شما ببخشد، کیف و روسری هستند. سوال مهم این است که ست کردن کیف با روسری به چه صورتی انجام می‌شود و چطور می‌توان به کمک هماهنگی بین آنها استایل‌های مختلفِ زیبایی ساخت. ‌از این رو در ادامه‌ی این مقاله قصد داریم انواع روش‌ها و نکاتی که باید در ست کردن کیف با روسری بدانید را بیشتر توضیح دهیم تا بتوانید راحتتر به استایل ایده‌ال خود برسید.

ست کردن کیف با روسری براساس رنگ

یکی از اولین سوالاتی که باید در ست کردن کیف با روسری پاسخ داده شود این است: آیا رنگ روسری و کیف باید با هم ست باشند؟ در پاسخ به این سوال باید در گام اول توضیح دهیم که ست کردن لزوماً به معنای هم رنگ بودن نیست. یعنی نیازی نیست که کیف و روسری حتماً همرنگ باشند. بلکه تنها کافی است از رنگ‌‌هایی استفاده کنید که هماهنگی داشته باشند.

در یک روش شما می‌توانید در مانتو، شلوار و کفش خود از رنگ‌های خنثی، ساده یا همرنگ استفاده کنید و سپس در کنار آنها یک کیف و روسری هم رنگ با رنگی مخالفِ آیتم‌های قبلی داشته باشید. این رنگ مخالف می‌تواند به شیو‌ه‌های مختلفی انتخاب شود. هم می‌توانید از رنگ‌هایی کاملاً متفاوت از سه آیتم دیگر استفاده کنید یا اینکه می‌توانید از سایه‌‌هایی مختلفی از یک رنگ یکسان استفاده کنید. در هر صورت انتخابِ رنگ، به محیطی که می‌خواهید برای آن آماده شوید بستگی دارد. اگر در پیدا کردن رنگ‌هایی که بهم می‌آیند مشکل دارید می‌توانید از چرخه‌ی رنگ استفاده کنید.

درست است که در ترندهای جدید مد و فشن، تقریباً هر فردی با هر سن و سالی می‌تواند از هر طرح و رنگی که می‌خواهد استفاده کند اما اگر اهل انتخاب‌های جسورانه نیستید، باید سن خود را نیز در انتخاب رنگ‌های مناسب در نظر داشته باشید.

در ست کردن کیف با روسری لزومی نیست از طرح‌های یکسان استفاده کنید. به عنوان مثال اگر روسری شما یک طرح بخصوص دارد، لزومی ندارد همان طرح در روسری شما نیز تکرار شود. کافی ست رنگ اصلی آنها به هم نزدیک بوده و با هم هماهنگ باشند. با این حال هم طرح بودن نیز می‌تواند جذابیت‌های خود را داشته باشد. برای این سبک از استایل شما می‌توانید از کیف و کفش‌های ستی که به صورت جفت در مغازه‌ها به فروش می‌رسد استفاده کنید.

ست کردن کیف با روسری براساس رنگ

سبک آیتم‌ها را در نظر داشته باشید

هم کیف‌ها و هم روسری‌ها، انواع رسمی و غیررسمی دارند. برای آنکه ظاهر هماهنگی داشته باشید و شلخته به نظر نرسید، باید در گام اول تعیین کنید که دنبال چه سبکی هستید، رسمی یا غیررسمی و سپس انواع آیتم‌های مربوط به هر کدام از این سبک‌ها را انتخاب کنید. روسری‌هایی که برای محیط‌های رسمی مناسب‌ هستند مانند سایر آیتم‌هایی که به درد این شرایط می‌خورند، ساده، بدون طرح و از جنس پارچه‌های نسبتاً ضخیم و با رنگ‌های ساده و خنثی مانند سیاه، سورمه‌ای، خاکستری، قهوه‌ای و … می‌باشند.

کیف‌های رسمی نیز اصولاً کیف‌های چرمی ساده در اندازه‌ی نه چندان کوچک و نه چندان بزرگ با تعداد زیپ و جیب کم هستند. در روشِ درستِ ست کردن کیف با روسری باید از این آیتم‌ها کنار هم در استایل رسمی استفاده کنید. اما در استایل‌های غیررسمی دست شما بسیار بازتر است و می‌توانید از طرح و نقش‌های بسیار زیاد و متنوع استفاده کنید. تنها باید توجه داشته باشید که طرح و رنگ‌های انتخابی به سایر آیتم‌های استایلتان مانند مانتو و کفشتان نیز بخورد.

سبک آیتم‌ها را در نظر داشته باشید

رعایت تناسب طرح و نقش، اهمیت دارد

یکی از بهترین روش‌هایی که می‌توانید برای ست کردن کیف با روسری در نظر داشته باشید، استفاده از طرح‌های یکسان یا خرید کیف و روسری ست است. این ست‌ها که به صورت آماده در مغازه‌ها به فروش می‌رسنند می‌توانند مشکل شما برای انتخاب آیتم‌های ست را به راحتی برطرف کنند. این طرح‌ها می‌تواند بسیار متفاوت باشد و جلوه‌ی زیبا و خاصی به استایلتان ببخشد با این حال انواع سنتی کیف و روسری ست، طرفداران بیشتری دارد. طرح چاپ شده روی این ست‌ها اغلب نقوش فرش‌ها و کاشی‌های ایرانی هستند که با رنگ و هماهنگی خود می‌توانند به ایجاد یک استایل خاص و زیبا کمک زیادی به شما کنند.

فصل‌ها را در نظر داشته باشید

از نکات مهمی که باید در ست کردن کیف با روسری و به طور کلی سایر‌ آیتم‌های استایل‌های روزانه در نظر داشته باشید، در نظر گرفتن فصل است. دو عامل در تعیین فصل روسری‌ها نقش دارند: رنگ و جنس پارچه. در فصول گرم از روسری‌های توری، نخی و به طور کلی خنک با رنگ‌های شاد و تند استفاده می‌کنند. اما در روسری‌های زمستانه شرایط کاملاً متفاوت است و این روسری‌ها ضخیم و گاهاً به صورت بافتنی هستند و رنگ‌های خنثی و ساده‌تری دارند. اما چیزی که بیشتر افراد نمی‌دانند این است که کیف‌ها نیز فصل دارند. کیف‌های ساحلی و کیف‌های حصیری از انواع کیف‌های تابستانی هستند. در حالی که کیف‌هایی مانند کیف‌های بافتنی در دسته‌ی کیف‌های زمستانی قرار دارند.

فصل‌ها را در نظر داشته باشیدفصل‌ها را در نظر داشته باشید

در ست کردن کیف با روسری باید تناسب فصلی را رعایت کنید. شاید رعایت این تناسب به اندازه‌ی تناسب رنگ چشمگیر نباشد، اما عدم رعایت آن می‌تواند منجر به شلخته به نظر رسیدن شما شود. بنابراین اگر استایل شیک و هماهنگی می‌خواهید حتماً تناسب فصلی را نیز رعایت کنید.

هماهنگی کیف و روسری در استایل‌های مختلف

ست کردن کیف با روسری کار بسیار آسانی است. آنها آیتم‌های کوچک اما بسیار مهمی در استایل‌های روزانه‌ی شما هستند و می‌توانید انواعی از طرح و رنگ‌های آن را در بازار پیدا کنید. با استفاده از نکاتی که در بالا گفته شد می‌توانید استایل‌هایی زیبا و هماهنگ برای انواعی از محیط‌های رسمی و غیررسمی بسازید. در هر حال کیف و روسری نقش مهمی در استایل شما دارند و به هیچ عنوان نباید اهمیت و تاثیرشان را نادیده بگیرید. از این رو با استفاد از نکات این مقاله حتماً تلاش کنید بین آنها یک هماهنگی زیبا ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *