دنیای کیف و کفش

ست کردن کیف و کفش زنانه | قوانینی که باید برای ست‌کردن رعایت کنید

ست کردن کیف و کفش زنانه

اصول ست کردن کیف و کفش زنانه

برای ست کردن کیف و کفش زنانه، قوانین زیادی در دنیای مد و فشن وجود دارد. شاید شنیده باشید که دیگر ست کردن اکسسوری‌هایی مانند کیف و کفش از مد افتاده است و شما می‌توانید هر طور که می‌خواهید لباس بپوشید، اما حقیقت این است که ست کردن صحیح آنها با هم، یک سبک کلاسیک است و سبک کلاسیک هرگز قدیمی نمی‌شود. با این اوصاف، مهم است که هنگام ست کردن آنها با هم، قوانین لازم را رعایت کنید تا مطمئن شوید که همه‌ی عناصر به خوبی با هم هماهنگ هستند. از این رو در ادامه راهکارهای بسیار خوبی برای انجام این کار آورده‌ایم که می‌توانند برای زیباتر کردن استایل شما بسیار مفید باشند.

تعادل بین الگو طرح و رنگ را رعایت کنید

اولین قانون در ست کردن کیف و کفش زنانه، استفاده از طرح و رنگ مشابه است. رنگ‌ اهمیت بیشتری نسبت به طرح دارد. به عنوان مثال در ساده‌ترین کار شما می‌توانید از کیف و کفش هم رنگ استفاده کنید در گام بعد می‌توانید این هماهنگی را در طرح و جنس نیز پیاده کنید. رنگ مهمتر از طرح است. شما می‌توانید یک کیف صورتیِ جیر را با یک کفش صورتی مخملی ست کنید. اما ست کردن یک کیف جیر قهوه‌ای با یک کفش جیر بنفش ممکن نیست. پس اول رنگ‌ها را ست کنید و سپس به سراغ جنس و بافت بروید.

در ست کردن رنگ‌ها نیازی نیست از دقیقاً یک توناژ استفاده کنید همین که هر دو رنگ، سایه‌ای از هم باشند کفایت می‌کند و جلوه‌ی زیبایی به استایل شما می‌بخشد. به جز این شما می‌توانید از قوانینی مانند رنگ‌های مکمل، رنگ‌های متوالی و … نیز استفاده کنید. البته جدا از این که باید رنگ‌ کیف و کفش شما با هم ست باشد، به طور همزمان باید با لباستان نیز هماهنگی داشته باشد. نه اینکه لزوماً یک رنگ باشند؛ بلکه باید رنگ‌هایی باشند که به هم می‌آیند. نکته‌ی مهم این است که نباید رنگ کیف و کفش مشابه رنگ لباس باشد بلکه اگر می‌خواهید از یک رنگ استفاده کنید باید از بین سایه‌های مختلف آن رنگ انتخاب کنید.

تاثیر فصل‌ها بر ست کردن کیف و کفش

یکی دیگر از اصول ست کردن کیف و کفش زنانه، رعایت فصول یکسان است. بسیاری از زنان کفش‌های مختلف هر فصل را می‌شناسند اما بسیاری از این موضوع بی‌اطلاع‌اند که کیف‌ها نیز فصل دارند. کیف‌های تابستانی مانند کیف‌های کنفی یا کیف‌های طلقی و بسیار بزرگ معروف به کیف‌های ساحلی را نمی‌توان با کفش‌های زمستانی مثل انواع بوت و نیم بوت ست کرد. در مقابل انواع کیف‌های بافتنی را نیز نمی‌توانید با کفش‌های تابستانی و صند‌ل‌ها ست کنید. رعایت هماهنگی در فصل کیف و کفش، نکته‌ی ظریفی است که جلوه‌ی بسیار زیباتری به استایل شما می‌دهد.

تاثیر فصل‌ها بر ست کردن کیف و کفش

انتخاب‌های به صرفه و هوشمندانه

اگر از آن دسته افرادی نیستید که بتوانید مدام خرید کنید و کیف و کفش‌های مختلف برای موقعیت‌های متفاوت بخرید. هرگز انتخاب رنگ‌های خنثی را دست کم نگیرید. مثلاً کیف و کفش مشکی نه تنها یک گزینه‌ی کلاسیک و ساده و در عین حال زیبا برای بسیاری از موقعیت‌های رسمی و غیررسمی است، بلکه با بسیاری از لباس‌ها نیز هماهنگ بوده و ست کردن آنها با سایر آیتم‌ها مانند شال و مانتو نیز بسیار ساده است.

هوشمندانه خرید کنید تا ست کردن کیف و کفش برایتان دشوار نباشد. یکی از روش‌های خرید هوشمندانه این است که در همان زمان خرید به فکر شیوه‌ی ست کردن کیف و کفش زنانه باشید و به صورت ذهنی تصمیم بگیرید که کدام کیف یا کفش را می‌خواهید با این آیتم ست کنید.

رنگ‌های مکمل در ست کردن کیف و کفش

ست کردن کیف و کفش از طریق شباهت رنگ، یک روش کلاسیک برای این کار است. روش‌های زیاد و جدیدی برای این کار به وجود آمده یکی از آنها استفاده از قانون رنگ‌های مکمل است. اما رنگ مکمل چیست؟ رنگ‌های مکمل رنگ‌هایی هستند که در چرخه‌ی رنگی روبه روی هم قرار می‌گیرند. برای آنکه بتوانید در ست کردن کیف و کفش زنانه از قانون رنگ‌های مکمل استفاده کنید باید از لباس‌های خنثی استفاده کنید تا کیف و کفشتان نمای بهتری داشته باشد. شما می‌توانید برای اطلاع از رنگ‌های مکمل از تصویر زیر استفاده کنید.

المان مشترک، راز ست کردن کیف و کفش‌های ناهماهنگ

اگر دوست ندارید یا نمی‌توانید کیف و کفشتان را براساس رنگ و طرح با هم ست کنید، می‌توانید از یک المان مشترک استفاده کنید. به عنوان مثال اگر روی کیفتان زنجیرهای طلایی وجود دارد می‌توانید در کنارش از کفشی استفاده کنید که آن هم زنجیرهای طلایی دارند. یا اگر مثلاً کفشتان آبی ست می‌توانید در کنارش از یک کیف با رنگ خنثی استفاده کنید و به دسته‌ی آن یک روسری با همان رنگ گره بزنید.

نباید در سِت کردن کیف و کفش زنانه همیشه به دنبال ست کردن رنگ‌ها باشید و خود را محدود کنید. خوشبختانه دنیای مد و فشن تغییرات زیادی کرده است و اکنون شما دستتان برای طراحی انواعی از استایل‌ها باز است.

المان مشترک، راز ست کردن کیف و کفش‌های ناهماهنگ

خرید کیف و کفش ست

کیف و کفش ست همیشه در همه‌ی مغازه‌های کیف و کفش فروشی موجود است. خرید این آیتم‌ها ساده‌ترین روش ست کردن کیف و کفش زنانه است. شما می‌توانید آنها را در طرح‌های مختلف، مدرن و سنتی خریداری کنید. حتی می‌توانید آنها را به صورت جداگانه با بسیاری از کیف و کفش‌های دیگر نیز ست کنید.

در سِت کردن جسور باشید

درست است که استفاده از روش‌های ست کردن کیف و کفش زنانه که در بالا گفته شد می‌تواند جلوه‌ی زیبایی به استایل شما ببخشد اما اگر خیلی اهل مد و فشن باشید می‌دانید که در سال‌های اخیر اصول سختگیرانه‌ی آن تغییرات زیادی کرده است و در روش‌های جدید، شما رسماً می‌توانید طیف وسیعی از کیف و کفش‌ها در انواع رنگ‌ها و طرح‌ها را کنار هم ست کنید. حتی به تازگی مد شده است که لباس‌ها و کیف و کفش‌های بسیار متفاوت را در کنار هم استفاده می‌کنند و طرح‌های به اصطلاح آوانگارد می‌سازند. با این حال اگر جسارت این کار را ندارید؛ روش‌هایی که در بالا گفته شد هرگز قدیمی نمی‌شود و می‌تواند به شیک پوشی شما کمک زیادی بکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *