دنیای کیف و کفش

ست کردن کیف با مانتو برای انواع استایل‌های رسمی و غیررسمی | قوانین شیک‌پوشی

ست کردن کیف با مانتو

ست کیف و مانتو در استایل‌های مختلف

برای آن دسته از افرادی که دوست دارند همیشه استایل‌‌های جذاب و زیبایی داشته باشند، اصول ست کردن اهمیت زیادی دارد. به طور کلی استایل بیرونی زنان ایرانی از تعداد آیتم‌های مشخصی تشکیل می‌شود که در بین آنها باید هماهنگی وجود داشته باشد. دو مورد از آیتم‌های مهم در استایل زنانه، مانتو و کیف است که بخش بسیاری مهمی از استایل‌های بیرونی را تشکیل می‌دهند و شما باید با شیوه‌های صحیح ست کردن کیف با مانتو آشنا باشید و بدانید چطور آیتم‌های هماهنگ را در کنار هم استفاده کنید. در ادامه در مورد این شیوه‌ها بیشتر توضیح خواهیم داد.

هماهنگی رنگ کیف و مانتو

اولین سوالی که پیش می‌آید این است، آیا کیف و مانتویی که استفاده می‌کنید باید هم رنگ باشند یا در رنگ‌های متفاوت؟ حقیقت این است که از نظر هماهنگی رنگی، روش‌های مختلفی برای ست کردن کیف با مانتو وجود دارد. شما هم می‌توانید از کیف و مانتوی همرنگ استفاده کنید و هم از کیف و مانتوی غیرهمرنگ. تنها باید به یک نکته توجه داشته باشید. اگر به دنبال یک استایل ساده و استاندارد هستید و اهل تیپ‌های جسورانه و به اصلاح چشم خیره کن نیستید، نباید رنگ‌های تند را همه به صورت یک جا استفاده کنید. به طور کلی اگر یکی از این دو آیتم رنگ خنثی باشد (رنگ سفید، سیاه و خاکستری)، آیتم دیگر می‌تواند هر رنگ و طرحی که می‌خواهید داشته باشد و دست شما برای انتخاب باز است.

هماهنگی رنگ کیف و مانتو

اما اگر هیچ کدام از این دو آیتم از رنگ‌های خنثی نباشند، باید قوانین تناسب رنگ را رعایت کنید. در این شرایط می‌توانید:

1. یا از یک رنگ و سایه‌ی آن استفاده کنید. یعنی مثلاً اگر مانتوی شما آبی است، کیف انتخابی می‌توانید سایه‌ی دیگری از این رنگ باشد یعنی یا آبی بسیار پررنگ یا آبی کمرنگ.

2. از رنگ‌های متضاد استفاده کنید. رنگ‌های متضاد یا رنگ‌های مکمل رنگ‌هایی هستند که در چرخه‌ی رنگی مقابل هم قرار می‌گیرند. در شرایطی که به ظاهر به نظر می‌رسد این رنگ‌ها شباهتی به هم ندارند، اما در حقیقت آنها بسیار از نظر بصری به هم می‌آیند و می‌توانید از آنها در ست کردن کیف با مانتو استفاده کنید.

3. از رنگ‌های متوالی استفاده کنید. این‌ها رنگ‌هایی هستند که در چرخه‌ی رنگ در کنار هم قرار دارند و در کنار هم می‌توانند بسیار چشم نواز باشند.

4. از رنگ‌های سه‌گانه استفاده کنید. این رنگ‌های چرخه، رنگ‌هایی هستند که فاصله‌ی یکسانی از هم دارند.
بنابراین همانطور که می‌بینید آشنایی با چرخه نقش مهمی دارد.

تناسب فصلی را رعایت کنید

برخلاف تصور بسیاری از افراد، کیف‌ها نیز فصل دارند و آیتم‌هایی به نام کیف‌های تابستانی و کیف‌های زمستانی وجود دارد که مناسبت ست کردن با مانتوهای همان فصل می‌باشند. انواع کیف‌های تابستانی مانند کیف‌های حصیری، کیف‌های ساحلی، کیف‌های کوچک بدون زیپ و … هستند که اکثراً رنگ‌های شاد و تندی دارند. این کیف‌ها را باید با انواع مانتوی عبایی و نخی که مخصوص همین فصل هستند ست کنید.

در مقابل انواعی از کیف‌های زمستانی مانند کیف‌های بافتنی وجود دارند که مناسب استایل‌های زمستانه‌ هستند و شما می‌توانید آنها را با انواعی از پالتو و مانتو ست کنید. ست کردن کیف‌ها با مانتو هایی که به یک فصل تعلق ندارند، می‌توانند ظاهری بهم ریخته و غیرشکیل به شما بدهد.

تناسب فصلی را رعایت کنید

مناسبت استایل را ست کردن کیف با مانتو در نظر داشته باشید

به طور کلی انواع استایل را به دو دسته‌ی استایل رسمی و غیررسمی تقسیم می‌کنند. استایل‌های رسمی، استایل‌هایی هستند که شما برای مناسب‌هایی رسمی مانند قرارهای اداری، انواع مراسم‌های بزرگ، جمع‌هایی که می‌خواهید برای اولین بار در آنها قرار بگیرید یا جمع‌هایی که نمی‌شناسید، استفاده می‌کنید. در این استایل شما باید از کم ریسک‌ترین آیتم‌ها و عموماً از رنگ‌های خنثی و ساده استفاده کنید. در استایل رسمی و ست کردن کیف با مانتو، می‌توانید از انواع مانتوهای رسمی و با کمترین تزیینات خارجی و در رنگ‌های خنثی یا غیرچشمگیر مانند سیاه، خاکستری، قهوه‌ای و سورمه‌ای استفاده کنید. کیفی که انتخاب می‌کنید نیز نه باید بسیار کوچک و نه بسیار بزرگ باشد و بهتر است از جنس چرم و در یکی از همین رنگ‌ها باشد.

اما در استایل غیررسمی دستتان برای ست کردن کیف با مانتو بسیار باز است. شما می‌توانید انواعی از کیف‌هایی که دوست دارید؛ با رنگها و طرح‌های مختلف را با مانتوهای هماهنگ با آنها ست کنید. تنها کافی است نکات بالا را در انتخابشان رعایت کنید. ترکیب کیف‌ و مانتوهای مربوط به استایل‌های رسمی و غیررسمی می‌تواند ظاهر نامتناسب و شلخته‌ای به شما بدهد. این اشتباه در شرایط رسمی می‌تواند شما را بسیار غیرموجه و در شرایط غیررسمی بسیار خسته کننده نشان دهد! پس توجه داشته باشید که برای چه موقعیتی لباس می‌پوشید.

مناسبت استایل را در نظر داشته باشید

در ست کردن کیف با مانتو ، تعادل را حفظ کنید

همه عاشق طرح و نقش هستند. یکی از نکات بسیار مهم در ست کردن کیف با مانتو این است که نباید آیتم‌های با طرح شلوغ را در کنار هم استفاده کنید. مگر اینکه سبک‌های شلوغ را می‌پسندید. این کار باعث بهم ریختن ظاهر و ناهماهنگی استایل می‌شود. اگر کیف یا مانتوی شما طرح دار هستند باید آیتم دیگر را از انواع ساده انتخاب کنید تا تعادل استایل حفظ شود. با این حال اگر هر دو ساده و بدون طرح هستند می‌توانید آنها را در کنار هم استفاده کنید. شرایط از جایی بهم می‌ریزد که می‌خواهید یک آیتم طرحدار استفاده کنید که طبق آنچه گفته شد، باید تعادل را در انتخاب خود حفظ کنید.

انتخاب بهترین کیف و مانتو

قوانین ست کردن کیف با مانتو بسیار ساده و قابل اجرا هستند. اگر ست بودن استایلتان برایتان اهمیت زیادی دارد و می‌خواهید این فرایند برایتان ساده‌تر شود، بهتر است در زمان خرید هوشمندانه عمل کنید و از همان لحظه با توجه به آیتم‌هایی که در خانه دارید به فکر ست کردن وسایل خود باشید و بر این اساس انتخاب کنید. اگر از آن دسته افرادی هستید که نمی‌توانید هزینه‌ی زیادی برای استایل خود خرج کنید اما می‌خواهید خوش پوش باشید، آیتم‌هایی با رنگ‌های خنثی و کمترین طرح و نقش گزینه‌های مناسب برای شما هستند زیرا ست کردن آنها با مجموعه‌ای از آیتم‌ها کار آسانی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *