دنیای کیف و کفش

انتخاب کیف زنانه | چگونه کیف متناسب با استایل خود را انتخاب کنیم

انتخاب کیف زنانه | چگونه کیف متناسب با استایل خود را انتخاب کنیم

کیف زنانه؛ یکی از مهم‌ترین آیتم‌ها برای تکمیل استایل خانم‌ها

در دنیای مد کوچک‌ترین اجزا از جمله اکسسوری‌هایی مانند یک دست‌بند یا گردنبند هم در ظاهر افراد نقشی اساسی دارد. کیف زنانه از مهم‌ترین آیتم‌های استایل بانوان است که می‌تواند به طور کامل در زیبایی یک استایل نقش داشته باشد. به همراه داشتن کیف زنانه درست همانطور که می‌تواند یک استایل را زیباتر کند، به همان اندازه می‌تواند زیبایی یک استایل را از بین ببرد و نگذارد ست بودن دیگر بخش‌های لباس به چشم بیاید. یکی از نکات ابتدایی که باید برای انتخاب کیف زنانه رعایت کنید، اندازه مناسب این اکسسوری است. در ادامه با نکات دیگر برای انتخاب یک کیف زنانه مناسب آشنا می‌شوید.

چرا باید در انتخاب کیف زنانه دقت کنید

کیف زنانه علاوه بر این که در ظاهر استایل زنان تاثیر قابل توجهی دارد، بسیار کارآمد نیز است. این بخش از استایل زنان به نوعی در تمامی استایل‌ها مانند استایل خیابانی و مجلسی استفاده می‌شود و باید در کنار زیبایی، راحتی مناسب هم داشته باشند. انتخاب این کیف باید بر اساس برخی از معیارها مانند سن و قد باشد که بتواند شخصیت شما را همانطور که هست جلوه کند.

یکی دیگر از دلایلی که باید در انتخاب کیف زنانه دقت شود، این است که این وسایل به عنوان یک اکسسوری بزرگ، همواره در چشم هستند. به همین دلیل انتخاب نادرست این اکسسوری‌ها ممکن است باعث از بین رفتن تمامی تلاش شما برای ست کردن دیگر اجزای استایل‌تان باشد. کیف‌های زنانه انواع مختلفی دارند که در ادامه با انتخاب مناسب آن‌ها با توجه به مشخصات بدن شما آشنا می‌شوید.

انتخاب کیف زنانه

برخی از نکاتی که برای انتخاب کیف باید رعایت کنید

کیف زنانه مناسب همانطور که گفته شد به دلیل این که بخش از تمامی استایل‌های روزانه است، باید علاوه بر زیبایی نکات دیگری هم به انتخاب این وسایل در نظر گرفته شوند. به عنوان مثال یکی از نکاتی که باید در نظر داشته باشید، این است که می‌توانید در هر شرایطی از کیف‌های بزرگ و راحت استفاده کنید که شاید ظاهر زیبایی هم نداشته باشند. این نکته به این دلیل اهمیت دارد که شما برای زیبایی و راحتی‌ خودتان لباس می‌پوشید، یا از کیف استفاده می‌کنید، بنابراین باید کیفی را انتخاب کنید که مناسب احوال شما باشد.

یکی از نکات مهمی که برای انتخاب کیف زنانه مناسب باید به آن توجه کنید، این است که کیف مورد نظر زیادی از حد سنگین نباشد. استفاده از کیف‌های سنگین می‌توانند آسیب جدی به ستون فقرات شما وارد کنند. بنابراین مهم نیست ظاهر یک کیف زنانه چقدر خوب است، نباید زیادی سنگین باشد.

یکی از مواردی که باید هنگام انتخاب کردن کیف زنانه باید در نظر داشته باشید، این است که می‌خواهید چه استفاده‌ای از آن کنید. اگر قصد دارید به صورت روزمره از کیف خود استفاده کنید، می‌توانید یک کیف زنانه با فضاهای کوچک انتخاب کنید. اگر قصد دارید از کیف زنانه تنها برای ست کردن استفاده کنید، می‌توانید به سراغ کیف‌های فانتزی و کوچک‌تر بروید.

اگر قصد دارید از کیف خود در مسافرت‌ها یا مسافت‌های طولانی استفاده کنید، می‌توانید به سراغ کیف‌های زنانه بروید که محافظ آن با استفاده از زیپ مراقبت شده‌‍ باشند. نبود زیپ می‌تواند باعث شود تا وسایل شما از داخل کیف به بیرون بیافتند.

معیارهای تاثیرگذار در انتخاب کیف زنانه

معیارهای تاثیرگذار در انتخاب کیف زنانه

انتخاب کیف زنانه باید بر اساس معیارهایی صورت گیرد که با استایل شما هم‌خوانی داشته باشد. به عنوان مثال یکی از معیارهایی که باید هنگام انتخاب کردن کیف زنانه در نظر داشته باشید، قد شما است. اگر قدی متوسط دارید، می‎توانید از انواع کیف‌های زنانه با هر سایزی استفاده کنید. اما اگر کوتاه قامت هستید، باید کیفی انتخاب کنید که قد شما را برجسته نکند. به عنوان مثال در صورتی که قدی کوتاه دارید، می‌توانید از کیف‌های کوچک یا کیف‌های دستی استفاده کنید.

اگر جزو بانوان بلند قد هستید، می‌توانید از کیف‌های بزرگ‌تر استفاده کنید تا قد بلند شما بیشتر به چشم بیاید. رعایت این معیارها ممکن است در ظاهر بی اهمیت باشد، اما تفاوت زیادی در استایل شما ایجاد خواهد کرد. در ادامه برخی دیگر از معیارهای انتخاب کیف زنانه را مرور می‌کنیم.

انتخاب کیف زنانه با توجه به فرم بدن

توجه کردن به فرم بدن هنگام انتخاب کردن تمامی اجزای استایل مانند کیف زنانه اهمیت دارد. اگر پایین‌تنه بدن شما بزرگ‌تر از بالاتنه‌تان هست، باید سعی کنید کیف‌هایی را انتخاب کنید که بالاتنه شما را مورد توجه قرار می‌دهد. به عنوان مثال در صورت استفاده کردن از کیف زنانه با رنگ‌های روشن می‌تواند توجه افراد را تا حد زیادی به بالاتنه شما معطوف کند. البته استفاده کردن از کیف‌های زنانه کوتاه نیز می‌تواند تاثیر زیادی در برجسته کردن بالاتنه شما داشته باشد.

زنانی که بالاتنه بزرگی دارند بر خلاف افراد دیگر باید از کیف‌های زنانه‌ای استفاده کنند که بندی بلند دارد. این کیف‌ها می‌توانند تا حدود زیادی، توجه را از بالاتنه شما بین ببرند. در صورتی که جزو این دسته از افراد هستید، استفاده از طرح‌هایی مانند طرح راه راه به شما پیشنهاد می‌شود.

خانم‌هایی که بدن ورزشکاری دارند، می‌توانند به سراغ کیف‌هایی با طرح خاص بروند تا بتوانند اندام خود را به خوبی ابراز کنند. این افراد می‌توانند از مدل‌هایی استفاده کنند که از طرح‌هایی مانند لوزی یا مربع کوچک ساخته‌ شده‌اند. اگر جزو افرادی هستید که اضافه وزن دارید و قصد دارید بهترین کیف زنانه را برای استایل خود انتخاب کنید، می‌توانید به سراغ کیف‌هایی با طرح‌های ظریف بروید.

انتخاب کیف زنانه با توجه به فرم بدن

معرفی برخی از ترندهای کیف زنانه امسال

در دنیای فشن امروزی انواع کیف‌های زنانه ترند شده‌اند که باید با توجه به مشخصات بدن و استایل مورد نظر خود یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. در این بخش قصد داریم برخی از مدل‌های محبوب کیف زنانه در سال جاری را معرفی کنیم.

کیف‌هایی با بند بلند

یکی از انواع مدل‌های محبوب کیف‌های زنانه، کیف‌های بنددار (Crossbody bags) است که بیشتر به افرادی توصیه می‌شود که قد بلندی دارند یا پایین‌تنه بزرگی دارند. این کیف‌ها راحتی خاصی دارند که می‌توانند در کنار اضافه کردن ظرافت به ظاهر، شما را برای تمامی استایل‌ها آماده کنند. البته توجه داشته باشید که برای انتخاب کردن کیف‌هایی بند بلند، رنگ‌های خنثی پیشنهاد می‌شود.

استفاده کردن از کیف‌هایی با بند بلند، تاثیر زیادی در برجسته شدن قد شما دارد. در صورتی که قد کوتاهی دارید، شدیدا از به همراه داشتن کیف زنانه با بند بلند دوری کنید. لازم به ذکر است که اگر اندام درشتی دارید، باید از کج انداختن این کیف‌ها بر روی بدن خود دوری کنید.

کیف‌هایی با بند بلند

کیف‌های کمری

یکی از ترندهای دنیای مد که انتخاب کیف زنانه را برای بانوان راحت‌تر کرده است، کیف‌های کمری هستند. این کیف‌ها که تا سالیان گذشته بیشتر توسط مردان استفاده می‌شد، به دنیای فشن زنان نیز راه پیدا کرد. البته حمل کیف‌های کمری نیاز به کمی دقت دارد. این کیف‌ها می‌توانند در استایل‌های خیابانی یا در استایل‌های رسمی-کژوال استفاده شوند.

استفاده از کیف‌های کمری با انواع لباس‌های کژوال در استایل زمستانی پیشنهاد می‌شود. راحتی این کیف‌ها می‌تواند حس جالبی را به شما القا کند که اصلا احساس معذب بودن نکنید. در کنار کیف‌های کمری باید به دنبال پوشیدن کت‌های بلند باشید. سعی کنید هنگام انتخاب این کیف زنانه به سراغ رنگ‌های تیره مانند مشکی بروید.

کیف‌های دستی کلاچ

از دیگر کیف‌های زنانه می‌توان به کیف دستی کلاچ اشاره کرد. این نوع کیف‌ها بدون بند طراحی شده‌اند و برای حمل کردن آن باید مانند یک پوشه در زیر بغل خود نگه دارید. استفاده از این کیف دستی نیاز به کمی اطلاعات پیرامون دنیای فشن امروزی دارد، به عبارت دیگر ست کردن کیف‌های دستی کلاچ خیلی آسان نیست. یکی از نکات مهمی که که انتخاب کیف زنانه کلاچ باید در نظر داشته باشید، نحوه در دست گرفتن این کیف است. پیشنهاد می‌شود این کیف را جلوی آینه در دست بگیرید تا با آن احساس راحتی کنید.

به یاد داشته باشید احساس راحتی در دنیای مد، یکی از نکات زیبا به نظر رسیدن است. اگر شما با لباس خود راحت نباشید و نتوانید خود را به خوبی ابراز کنید، درست مانند یک مانکن خواهید بود که تنها لباس را برای جذب دیگران به تن کرده است.

کیف‌های دستی کلاچ

انتخاب کیف زنانه مکمل شیک‌پوشی شماست

شیک‌پوشی در استایل‌های متفاوت نیاز به دقت در تمامی اجزای لباس و اکسسوری دارد، از کوچک‌ترین اکسسوری تا بزرگ‌ترین آن که کیف زنانه است. این اکسسوری‌ها در دنیای فشن نقش پررنگی را ایفا می‌کنند. به طوری که با استفاده از آن‌ها می‌توانید استایل خود را درخشان کنید یا استایل خود را از مد خارج کنید. از زیباترین ترندهای کیف امسال می‌توان به: کیف زنانه با بند بلند اشاره کرد، که ظرافت را در کنار زیبایی برای شما به همراه می‌آورد. معیارهایی وجود دارند که باید با استفاده از آن‌ها کیف زنانه مناسب را انتخاب کنید؛ به عنوان مثال باید به قد خود در خرید کیف دقت کنید. زیرا در شرایطی که قد کوتاهی دارید، بهتر است از کیف‌های کوتاه و کلاچ استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *