دنیای کیف و کفش

انتخاب پالتو زنانه | اصلی‌ترین معیارها برای انتخاب و خرید این نوع پالتو

انتخاب پالتو زنانه | اصلی‌ترین معیارها برای انتخاب و خرید این نوع پالتو

پالتو از آیتم‌های اصلی پوشش زمستانی

می‌توان گفت یکی از مهمترین آیتم‌های پوشش زمستانی چه برای زنان و چه برای مردان پالتو است. این محصول که علاوه بر خاصیت گرم‌‌کنندگی تاثیر زیادی در زیبایی استیل فرد نیز دارد، در اواخر پاییز و اوایل زمستان بازار فروش داغ‌تری دارد اما انتخاب پالتو زنانه مناسب در زمان خرید چندان ساده نیست. پالتوها در مدل‌ها و اجناس مختلفی تولید می‌شوند.

بیشتر افراد در زمان خرید این محصول بیش از هرچیز به ظاهر و مدل آن دقت می‌کنند. اما انتخاب پالتویی مناسب که کل زمستان قابل استفاده باشد نیاز به دقت به جزئیات زیادی دارد که در ادامه این مطلب از بلاگ خاطره در مورد این جزئیات صحبت خواهیم کرد.

دقت به ضخامت پالتو

پالتو آیتمی زمستانه است و بیشتر در این فصل سال استفاده می‌شود اما برخی از افراد از اول پاییز تا اوایل بهار که هوا هنوز خنکای زمستان را دارد از پالتو استفاده می‌کنند، با توجه به این موضوع و بسته به نوع استفاده از پالتو باید به ضخامت آن در زمان خرید دقت کرد.

افرادی که پالتو را به تنهایی و بدون مانتو استفاده می‌کنند، نیاز به پالتویی با ضخامت بالاتر یا دارای آستر دارند تا گرمای مناسب در زمستان را تامین کند. در صورتی که پالتو روی مانتو استفاده شود، به عنوان مثال برای استفاده در محیط‌ کاری یا بسته که گرم است، می‌توان انواع ناز‌ک‌تر را خریداری کرد.

دقت به سایز مناسب در زمان انتخاب پالتو زنانه

مورد دیگری که در زمان انتخاب پالتو زنانه باید به آن توجه کرد سایز پالتو است. پالتو نباید بیش از حد تنگ یا گشاد باشد. سایز مناسب پالتو را می‌توان از قسمت سر شانه تشخیص داد. در صورتیکه در زمان پوشیدن پالتو در قسمت شانه‌ها کشیدگی احساس نشود، نشان از اندازه مناسب پالتو دارد.

سایز پالتو همچنین در شکل ظاهری آن نیز تاثیرگذار است؛ به عنوان مثال پالتوهای گشاد که مدلی مردانه دارند، معمولا ظاهر رسمی‌تری برای فرد ایجاد می‌کنند، در حالیکه پالتوهای کمردار و اندامی، ظرافت اندام را بیشتر مشخص می‌کنند. در انتخاب سایز پالتو، دقت به یک نکته دیگر نیز ضروری است و آن طبع فرد است، افراد سرمایی معمولا در زیر پالتوی خود لباس‌های گرم و ضخیم می‌پوشند، بنابراین در زمان خرید پالتو بهتر است یک سایز بزرگ‌تر از سایز عادی خود را انتخاب کنند.

دقت به سایز مناسب در زمان انتخاب پالتو زنانه

قد پالتو

قد پالتو دیگر فاکتور مهم در انتخاب پالتو زنانه است. همانند سایز پالتو، قد نیز تاثیر زیادی در ظاهر فرد دارد. پالتوهایی با قد بلند و اندامی معمولا قد فرد را بلندتر نشان می‌دهند، در حالیکه پالتوهای کوتاه یا در اصطلاح کتی، تا حدی در کوتاه دیده شدن قد تاثیر دارند.

البته در انتخاب قد پالتو زنانه برخی نکات دیگر نیز باید در نظر گرفته شوند. مثلا پالتوهای با قد بلند رسمی‌تر بوده و پالتوهای کوتاه اغلب اسپرت یا کژوال می‌باشند. همچنین پالتوهایی با قد کوتاه در مناطقی که سرمای زمستان در آن‌ها بیشتر است توصیه نمی‌شوند.

جنس پارچه، مهم‌ترین فاکتور انتخاب پالتو زنانه

ضخامت، شکل، سایز و قد پالتو نکات ظاهری در انتخاب پالتو زنانه می‌باشند اما علاوه بر این نکات جنس پارچه نیز به عنوان مهم‌ترین فاکتور در انتخاب و خرید پالتو زنانه نقش دارد. گرمای پالتو، ضخامت و فرمی که در هنگام پوشیدن در تن ایجاد می‌کند همگی به جنس آن بستگی دارند.

جنس پارچه پالتو در قیمت آن نیز تاثیرگذار است. جنس‌های مختلف پالتوی زنانه در کیفیت و ماندگاری آن نیز تاثیرگذار می‌باشند، بنابراین بهتر است پیش از مراجعه برای خرید این محصول ابتدا با رایج‌ترین پارچه‌های دوخت پالتو و ویژگی‌های هرکدام آشنایی پیدا کرد.

جنس پارچه، مهم‌ترین فاکتور انتخاب پالتو زنانه

جنس فوتر

فوتر یکی از جنس‌های محبوب برای پالتو زنانه است که تنوع رنگ، ضخامت و طرح آن در میان سایر پارچه‌های مناسب برای دوخت پالتو زنانه بیشتر است. فوتر یکی از انواع پارچه‌های پشمی است که برای دوخت پالتو در طرح‌های مختلف کاربردی‌تر نیز ‌می‌باشد.

پارچه فوتر برخلاف سایر پارچه‌های پشمی که با استفاده از پشم گوسفند، پیله ابریشم یا شتر تهیه می‌شوند از ترکیب الیاف غیرطبیعی آماده می‌شود بنابراین سنگینی پارچه‌های پشم طبیعی را نداشته و استفاده از آن راحت‌تر است. در صورتیکه در انتخاب پالتو زنانه، طول عمر بالای آن حائز اهمیت باشد، پارچه‌های فوتر یکی از بهترین انتخاب‌ها می‌باشند.

جنس چرم

چرم، دیگر جنس پارچه است که برای تولید پالتوی زنانه از آن استفاده می‌شود. پارچه چرمی، به خصوص اگر با آستری نازک دوخته شود، گرمای مناسبی دارد. البته گرمای پارچه‌های چرم به اندازه فوتر نیست و معمولا پالتو‌هایی با این جنس برای استفاده همراه با مانتو یا لباس گرم خریداری می‌شوند.

پارچه‌های چرمی انتخابی مناسب برای مناطق پر باران می‌باشند. این پارچه‌ها نسبت به سایر انواع پارچه رطوبت کمتری جذب می‌کنند و انتخابی مناسب هم برای استایل‌های کلاسیک و هم برای استایل اسپرت می‌باشند.

جنس کشمیر

پارچه دیگری که در دوخت پالتوهای زنانه کاربردی می‌باشد، پارچه کشمیر است. الیاف پارچه کشمیر، الیاف طبیعی از موی نوع خاصی از بز هستند بنابراین این نوع از پارچه نسبت به مدل‌های دیگر گران قیمت‌تر می‌باشد.

یکی از ویژگی‌های پارچه کشمیر ظرافت و سبک بودن در کنار ضخامت نسبتا مناسب آن است. از نظر ضخامت این پارچه تا حدودی مشابه پارچه‌های فوتر است اما بسیار سبک‌تر و با کیفیت‌تر. با توجه به گرانی پارچه‌های کشمیر تنوع مدل‌ پالتو‌های کشمیر از سایر جنس‌ها کمتر اما کیفیت و کارایی آن بیشتر است.

جنس کشمیر

جنس جیر

پالتوهای تولید شده از جنس جیر، از دیگر مدل‌های محبوب پالتوی زنانه می‌باشند. در زمان انتخاب پالتو زنانه با این جنس از پالتو باید دقت کرد که با چرم اشتباه گرفته نشود. جیر نوعی از پارچه چرمی است، با این تفاوت که استقامت کمتری نسبت به آن دارد.

پارچه جیر نازک‌تر از پارچه‌های چرمی است بنابراین گرمای آن، به خصوص در مدل‌های بدون آستر کمتر از پارچه‌ چرم و دیگر پارچه‌هاست. این پارچه در هنگام لمس کردن مابین مخمل و چرم قرار می‌گیرد.

در انتخاب پالتو زنانه به جزئیات دقت کنید

جزئیات ظاهری مانند قد، سایز و ضخامت و جنس پارچه دو فاکتور مهم در انتخاب پالتو زنانه می‌باشند.

در انتخاب پالتو زنانه به جزئیات دقت کنید

در صورتیکه هنگام خرید این محصول به این دو فاکتور دقت کنید، خرید خوبی خواهید داشت و می‌توانید تا مدت زیادی به راحتی از پالتوی خود استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *