دنیای کیف و کفش

۳۰ مدل کیفی که شما باید داشته باشید

انواع کیف زنانه - kind of women bags

چرا خانم ها این قدر به کیف علاقه مند هستند؟

سوالی جالب، اما مانند بسیاری از سوالات جالب دیگر، این سوال نیز جواب روشنی ندارد.
کیف برای بعضی از افراد یک انتخاب هوشمندانه است. به گونه ای که گاهی حاضرند برای داشتن یکی از آنها حتی مبلغی بیشتر از یک ماشین پرداخت نمایند. ولی برای اکثریت، کیف یک لوازم جانبی است که بدون آن نمی توانیم زندگی کنیم.
یک تئوری جالب برای افرادی که عاشق کیف هستند این است که روح رقابتی بانوان باعث می شود یک کیف بهتر و بالاتر از مدلی که در دست خانمی دیگر دیده اند را بخرند. در حالی که نظریه ای دیگر می گوید کیف ها برای بانوان و آقایان به یک عنصر زیبایی و جذابیت تبدیل شده است و آنها را جذاب تر می کند.
به هر حال، دلیل شما برای خرید یک کیف، ترکیبی از زیبایی و کاربرد آن می باشد که کیف را به یک لوازم جانبی ضروری تبدیل کرده است. به همین دلیل انواع مختلفی از کیف وجود دارد که شما می توانید برای هر مناسبت و هر موقعیتی یک کیف مناسب داشته باشید. به هر حال حتی اگر من یک خانم اهل رقابت و یا حتی به دنبال زیبایی هم نباشم باز هم علاقه مندم بهترین ها را در همه موقعیت ها و یا لااقل در بعضی از مکان ها داشته باشم. در این مقاله ما شما را راهنمایی می کنیم تا بتوانید انتخاب بهتری برای کیف خود داشته باشید.
لطفاً توجه داشته باشید که برخی از کیف ها در ویژگی ها و کاربردها با یکدیگر همپوشانی دارند.

کیف دستی زنانه (Hand Bag)

کیف دستی زنانه - hand bag

این یک کیف سایز متوسط است که هر خانمی باید یکی از این ها را داشته باشد. این کیف زنانه می تواند لوازم ضروری یک خانم را به راحتی حمل کرده و در عین حال هنوز سبکی خود را حفظ نماید.

کیف هوبو زنانه (Hobo Bag)

کیف هوبو زنانه - hobo bag

کیف زنانه ای بزرگ که از متریال نرم و بافت دار ساخته شده است. مشخصه این کیف حالت هلالی زیر دسته آن است که به هنگام حمل لوازم و یا عدم استفاده از آن حالتی افتاده به این کیف خواهد داد و همین مشخصه بارز، باعث شده آن را عنوان یک کیف غیر رسمی بشناسیم.

کیف حمل و نقل (Tote Bag)

کیف حمل و نقل - tote bag

یک کیف مستطیل شکل و ساخته شده از متریال محکمی مثل کرباس و یا چرم. این کیف برای خانم ها به هنگام خرید یک وسیله ضروری است. این کیف دارای دسته نسبتاٌ متوسط است و برای بیشتر خریدهایی که خانم ها انجام می دهند به اندازه کافی جادار است.

کیف های دو محفظه ای (Duffel Bag)

کیف دو محفظه ای - duffel bag

یک کیف با ضلع های صاف و لبه های گرد است که محفظه اصلی آن با زیپ بسته می شود. این یک کیف بزرگ و جادار و دارای دو محفظه جداگانه است.

کیف پستچی (Messenger Bag)

کیف پستچی - messenger bag

اینها کیف هایی با سایز متوسط هستند که دارای یک درب برگردان در قسمت جلو می باشند. معمولا دارای بند بلندی هستند که به صورت متقاطع پوشیده شده هستند. نام دیگر این کیف ها کیف پیک می باشد.

کوله پشتی (Backpack)

کوله پشتی - backpack

یک کیف محکم با دو بند که در پشت بدن حمل می شود. کوله پشتی های بزرگی هم وجود دارد که برای مسافرت و کمپ استفاده می شود و به آن ruck sack گفته میشود

Satchel

satchel

یک کیف مستطیل شکل به همراه یک درب برگردان در قسمت جلو که با یک یا دو قفل بسته می شود. معمولا این کیف ها بند بلند دارند که کمی روی بدنه آنها آویزان می شود.

کیف پزشکی (Doctor’s Bag)

کیف پزشکی - doctor bag

این کیف های بزرگ در حقیقت برای دکترهایی که در منزل صدا زده می شدند استفاده می شده است. کیف هایی دارای یک چارچوب در قسمت بالا و یک سطح صاف در کف آن و واقعاً جادار می باشد.

کیف لپ تاپ (Laptop Bag)

کیف لپ تاپ - laptop bag

همان طور که از اسم آن نیز مشخص است، این کیف برای حمل لپ تاپ و لوازم جانبی آن می باشد. دارای ظاهری مستطیل شکل به همراه دسته ای کوچک و همچنین بند بلند برای حمل این کیف توسط شانه ها می باشد.

کیف توبره ای (Bucket Bag)

کیف توبره ای - bucket bag

این کیف دارای یک کفه صاف است و محفظه آن با بند بسته می شود و یک دسته بلند دارد. کیف سایز متوسطی است که گاهاً در روند مد استفاده می شود و هنگام حمل و در دست گرفته شدن جذابیت فوق العاده ای به شما خواهد داد.

کیف بولر (Bowler Bag)

کیف بولر - bowler bag

یک کیف سایز متوسط به همراه دسته ای کوتاه. دارای شکل گنبدی در بالای کیف و نام آن از توپ بولینگ الهام گرفته شده است.

کیف مچی (wristlet)

کیف مچی - wristlet

کیف مچی یک کیف کوچک به همراه بندی کوچک برای حمل آن می باشد، که در مچ دست قرار می گیرد و حالتی شبیه به یک دستبند را می دهد.

کیف کیسه ای (Pouch)

کیف کیسه ای - pouch

یک کیف در ابعاد کوچک که محفظه اصلی آن با یک بند در بالا بسته می شود و به عنوان کوله پشتی استفاده می گردد. گاهی محفظه آن با زیپ بسته می شود و به عنوان کیف پول زنانه نیز استفاده می شود.

کیف کلاچ (Clutch)

کیف کلاچ - clutch

کلاچ یک کیف دستی باریک و صاف می باشد و طریقه نگه داشتن آن در دست، بدون دستگیره و بند می باشد.

کیف زین اسبی (Saddle Bag)

کیف زین اسبی - saddle bag

این کیف ها دارای بند و تسمه های بلند بر روی بدنه آن است و ظاهر آن شبیه به کیف هایی است که قبلاً به زین اسب آویخته می شده است و نام آن نیز از همین گرفته شده است. امروزه برخی از این کیف های زین اسبی را به دوچرخه آویزان می کنند.

کیف ساحلی (Beach Bag)

کیف ساحلی - beach bag

کیف بزرگ ضد آب که از جنس پلاستیک ساخته شده است و برای حمل وسایل به ساحل استفاده می شود.

کیف رودوشی (Shoulder Bag)

کیف رودوشی - shoulder bag

این کیف ها در جایگاه خودشان به نام کیف های سورتمه ای نیز شناخته می شوند. کیف هایی هستند که بر روی شانه آویزان می شوند. کیف های کیسه ای ، کیف زین اسبی و … نیز از نوع کیف های رو دوشی می باشند.

منودییر (Miniaudier)

منودییر - miniaudier

یک کیف کوچک و تزئینی دستی بدون دسته و بند می باشد. این یک کیف نیست، بلکه یک محفظه نگین دار می باشد که به عنوان یک کیف عمل می کند. این کیف ها دارای یک فریم لولایی است و محل باز شدن آن ها در بالای کیف قرار دارد. معمولاً محل بازشوی آن به وسیله مهره یا کریستال می باشد و در بعضی مواقع دارای بند روی شانه نیز هست.

کیف خرید (Shopping/Grocery Bag)

کیف خرید - shopping and grocery bag

این کیف خرید بزرگ نیازی به معرفی ندارد. این کیف ها معمولاً از جنس پارچه و یا پلاستیک ساخته شده است و برای استفاده هر چیزی که خریداری می کنید مناسب می باشد.

کیف بند کشی (Drawstring Bag)

کیف بند کشی - Drawstring Bag

این کیف با یک بند کشیدنی در بالای آن بسته می شود و به عنوان یک کوله پشتی یا یک کیف کیسه ای مورد استفاده قرار می گیرد.

کیف لوازم آرایش (Makeup Bags)

کیف لوازم آرایش - makeup bag

این یک کیف کوچک با یک محفظه زیپ دار است که برای حمل لوازم آرایش استفاده می گردد.

کیف رویه تاشو (Foldover Bags)

کیف رویه تاشو - foldover bag

این نوع کیف، در قسمت بالا حالت تاشو دارد به گونه ای که بخشی از خود بدنه کیف تا می شود و به روی آن برگردانده می شود. مزیت این کیف این است که دارای بدنه قابل گسترش و تنظیم است.‌

کیف موبایل (Phone Bag)

کیف موبایل - phone bag

این کیف برای حمل و نگهداری موبایل می باشد.

کیف دوربین (Camera Case Bag)

کیف دوربین - Camera Case Bag

این کیف دارای محفظه هایی در داخل هست تا بتوان لوازم جانبی دوربین را با آن حمل نمود.

کیف باگتی (Baguette Bags)

کیف باگتی - Baguette Bags

یک کیف کوچک جمع و جور به همراه یک بند کوتاه و با نام تجاری fendi معروف شده است.
باگت نوعی نان باریک و کشیده است و این کیف نیز از لحاظ ظاهری شبیه به باگت می باشد و نام آن نیز برگرفته از همین موضوع می باشد.

کیف بشکه ای (Barrel Bag)

کیف بشکه ای - Barrel Bag

یک کیف بزرگ استوانه ای. همچنین به عنوان کیف بدنسازی نیز شناخته می شود. این کیف در ابعاد و اندازه های مختلفی ارائه می شود و قابلیت حمل لوازم و وسایل به مقدار زیاد را داراست.

کیف سبدی (Basket Bag)

کیف سبدی - Basket Bag

این کیف ها دارای کفی صاف و شبیه به سبد هستند.

کیف فانی پک (Fanny Pack)

کیف فانی پک - Fanny Pack

این کیف یک کیف کیسه ای کوچک است که به یک کمربند متصل شده است و بر روی کمر بسته می شود و به آن کیف کمری نیز گفته می شود و بیشتر برای حمل پول و لوازم کوچک استفاده می شود.

کیف کلی (Kelly Bag)

کیف کلی - Kelly Bag

یک کیف چرمی که همانند صندل با نوع خاصی از قلاب فلزی در جلوی آن دیده می شود و معمولاً برای مصارف اداری است. این مدل کیف از برند هرمس بسیار مشهور است و یک کیف پر طرفدار در دنیا می باشد.

کیف غذا (Launch Bags)

کیف غذا - Launch Bag

وقتی شما تمامی کیف های دیگر را استفاده می کنید یک مورد را نباید فراموش نمایید، غذا !!! شما نیاز دارید که نهار خود را بدون به هم ریختن دیگر کیف های خود، به محل کار، دانشگاه، پیک نیک و … حمل کنید. بنابراین استفاده از این کیف غذا بهترین گزینه است. شما ممکن است یک کیف نهار فانتزی با روکش داخلی وینیل و یا نوع ساده تر پارچه ای و یا اقلام دیگر را انتخاب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *